Zwycięstwo z Pogonią!

W rozgrywanym dziś spotkaniu nasza drużyna zwyciężyła na ciężkim terenie w Blachowni z tamtejszą Pogonią 0:2 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali Łukasz Kostek oraz Sebastian Turek.

Od początku spotkania walka toczyła się głownie w środku pola, jednak to gospodarze starali się operować piłką i dłużej się przy niej utrzymywać. Pierwszą okazję do strzelenia bramki stworzyli sobie jednak nasi zawodnicy. Do piłki wybitej przed pole karne doszedł Tomasz Kasprzyk i silnym strzałem chciał zaskoczyć bramkarza, jednak ten dobrze ustawiony obronił ten strzał.

Pogoń wzięła się za śmielsze ataki, jednak kończyły się one stratą piłki lub niecelnymi strzałami. Pomimo kilku okazji do zdobycia bramki przez obie drużyny w tej połowie bramek nie zobaczyliśmy.

W drugiej połowie obie drużyny wyraźnie bardziej zaatakowały. Gospodarze po strzale z rzutu wolnego trafiają w poprzeczkę a dobitki są już niecelne. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył Łukasz Kostek. Do wrzutki z środkowej części boiska wyszedł bramkarz gospodarzy jednak nie zdołał wybić piłki a Łukasz Kostek głową skierował ją do bramki. OKSZA cofnęła się na swoją połowę chcąc wyprowadzać kontry. Gospodarze mogli wyrównać ale w dobrej sytuacji zawodnik Pogoni trafił w naszego bramkarza. Pogoń nie poddawała się i raz za razem dostarczała piłkę pod nasze pole karne. Tutaj jednak nasi obrońcy dobrze kryli swoich rywali i nie pozwalali im na wiele.

W doliczonym czasie gry piłkę przejął Sebastian Turek i pognał z nią pod bramkę rywali. Szybką wymianą piłki z kolegą wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie dał mu szans. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Dobrze rozegrany mecz przynosi naszej drużynie kolejne trzy punkty oraz drugie czyste konto z rzędu.